Pozvánka na 3. Frýdek-Místek na kole

V sobotu se na Olešnou sjedou stovky cyklistů, koloběžkářů a dalších aktivních sportovců

 

Frýdek-Místek, 10. 5. 2016 - V sobotu 14. května 2016 v 10 hodin vypukne u přehrady Olešná již třetí ročník Frýdek-Místek na kole. Na akci zaměřené na zahájení cyklistické sezony ve městě a prevenci se sejdou nejen stovky cyklistů, koloběžkářů a in-linistů, ale také ti, kteří vyznávají zdravý životní styl. Cílem je nabídnout v jediném dni sport, zábavu, pomoc a poučení.

 

Akce Frýdek-Místek na kole, nad kterou převzal záštitu primátor statutárního města Mgr. Michal Pobucký, DiS., pamatuje na všechny cyklisty, od těch nejmenších na odrážedlech přes občasné výletníky až po zapálené sportovce. Pro účastníky jsou připraveny dvě různě dlouhé a náročné trasy. „Kdo v sobotu dorazí, ať s kolem, či bez, by se měl zaregistrovat u startu poblíž restaurace U Toma nejpozději do 13.30 hodin. Ti, kteří splní pravidla trasy, se mohou těšit na losování o ceny,” upozorňuje Petra Kociánová z pořádajícího Beskydského informačního centra Frýdek-Místek.

 

Rekreační cyklisté se mohou vydat na nenáročnou trasu dlouhou 4,5 kilometru. „Nebudou závodit, ale plnit úkoly zaměřené převážně na prevenci u sedmi různých stanovišť. Projedou také kolem ukrytého kontrolního stanoviště, které potvrdí, že trasu kolem Olešné opravdu absolvovali,“ dodává Petra Kociánová.

 

Pro trénovanější cyklisty je v 10.30 hodin připraven společný start 16kilometrového úseku vedoucího do Palkovic. Trasa je zpestřena dobrovolnou soutěží ve výjezdu do vrchu na palkovickou sjezdovku. V letošním roce budou vítězové jednotlivých kategorií historicky poprvé odměněni medailí a absolutní vítěz pohárem. Mezi těmi, kteří se zúčastní výjezdu, se bude losovat o hlavní výhru v podobě tandemového motorového paraglidingu věnovanou tiskárnou Kleinwächter. Na výjezd do vrchu se opět chystá Marie Hlaváčová z Metylovic, jež loni zdolala 134metrovou hranici a v kategorii žen se tak dostala nejvýš. „Je to opravdu o fyzické kondici a o tom, že člověk musí mít natrénováno,” poznamenává šestadvacetiletá sportovkyně, která na kole a v kopcovitém terénu tráví několik hodin týdně.

V průběhu dne bude připraven i speciální program pro celé rodiny i exhibiční show. Jezdit se bude na tandemových a freestylových kolech, elektrokolech, koloběžkách, bruslích a odrážedlech. „Bude dokonce možné zahrát si paintball, zdolat lezeckou stěnu, seznámit se s pravidly zdravého životního stylu včetně jídelníčku, vyzkoušet nordic walking pod dohledem instruktora, bumper bally, jízdu na tříkolkách nebo speciálně upravených kolech pro hendikepované cyklisty,“ láká Petra Kociánová.

Na své si tady poprvé přijdou také pejskaři, pro něž je připravena instruktáž a možnost zapůjčení postrojů na psy. V doprovodu svého čtyřnohého přítele si pak budou moci zaběhat nebo se na kole projet 350metrovým okruhem. Stylově, ve stánku na bicyklu, přiveze zmrzlinu firma Koloniál František. K dalším novinkám patří i přehlídka historických kol, o kterou se postará Klub českých velocipedistů z Hrabové.

A že nejde jen o běžnou cyklistickou akci, dokazuje i účast zástupců BESIP, Týmu silniční bezpečnosti, Městské policie Frýdek-Místek, Českého červeného kříže, kteří zábavnou formou zopakují nejen dětem základní pravidla při pohybu na komunikacích a to, co je nutnou součástí výbavy kola a cyklisty.

 

 

 

 

 

 

 

 

Frýdek-Místek na kole bude pomáhat i letos. Již potřetí se akce zúčastní i charitativní projekt Kola pro Afriku, proto pokud máte doma nepotřebné kolo, je možné ho dovézt s sebou na Olešnou a odevzdat na stánku tohoto projektu.

Akce se koná za každého počasí. Vstupné zdarma. Bližší informace na www.fmnakole.cz.

 

Děkujeme partnerům akce:

Statutární město Frýdek-Místek

TS a.s.

Frýdecká skládka, a. s.

Městská policie Frýdek-Místek

Sportplex Frýdek-Místek, s. r. o.

SDH Pazderna

BESIP

Tým silniční bezpečnosti

Český červený kříž Frýdek-Místek

Tiskárna Kleinwächter

Kola Stercl

Skiareál Palkovice

Sun Outdoor o.s.

KulturaFM

Frýdeckomístecký Deník

Program Frýdecko-Místecko

… a všem zúčastněným a partnersky zapojeným subjektům.

 

Kontaktní osoba:

Lucie Talavašková Beskydské informační centrum Frýdek-Místek, p.o. Tel. 558 436 887 E-mail: talavaskova.lucie@beskydy-info.cz

 

 

Dokumenty ke stažení

Kontaktní informace

Obecní úřad
Pazderna 65
739 51 Dobrá

 

Telefon: 558 641 315
Mobil: 775 594 910


Starosta Bc. Jan Šeděnka:

mobil: 724 180 641

e-mail: starosta@pazderna.eu

Místostarosta
Ing. Marek Blahut:

mobil: 775 737 280

e-mail: mistostarosta@pazderna.eu

 

E-mail obecního úřadu:
obec@pazderna.eu

 

E-podatelna:
obec@pazderna.eu

 

ID datové schránky:

t4uby8v

 

Bankovní spojení:
Česká spořitelna, a.s.
č.ú.: 1681976379/0800

 

IČ: 00577073
DIČ: Neplátci DPH

 

Úřední hodiny úředník:
Pondělí: 8°°-12°° 13°°-17°°
Středa:  8°°-12°° 13°°-17°°

 

Úřední hodiny

starosta, místostarosta:
Pondělí:   15°° - 17°°
Středa:    15°° - 17°°

Dnes je
19. Červen 2024
Středa